Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Němečtí zemědělci protestují. Podle zpravodajství listu Epoch Times již „několik let mají narku smyčku ekologických předpisů. V sázce je jejich živobytí“.
Zrušení daňových výhod u „zelené nafty“ se, podle listu, stalo poslední kapkou tolerance německých zemědělců. Ti bojují za své živobytí celonárodními demonstracemi. K jejich protestům se připojili i dopravci, živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné. Občas se již hovoří o rodícím se „hnutí žlutých vest“.
List dále uvádí, že již v době před protesty vyjadřovali vrcholní politici v Německu obavy z toho, že z nespokojenosti zemědělci vyrazí do ulic.
Rainer Wendt, šéf německých policejních odborů (DpolG), v rozhovoru pro list Epoch Times uvedl, že „zcela zjevně existovala snaha námitky zemědělců od počátku zdiskreditovat“. Zemědělci byli neustále napomínáni, aby „zůstali klidní“ a „nenechali se infiltrovat pravicovými extremisty“. To mělo za cíl „zdiskreditovat protesty od samého počátku ve velmi rané fázi“, řekl Rainer Wendt. „Ještě se nic nestalo, ale už se o tom mluvilo v médiích,“ dodal.
Rainer Wendt naopak pochválil německé zemědělce jako „velmi slušné, ale také velmi přízemní lidi“. Někteří zemědělci, kteří brzy ráno vstávají a spolehlivě chodí do práce, jsou již „podezřelí z pravicového extremismu“, kritizoval šéf policejních odborů.
Z dotazů na 16 státních orgánů list Epoch Times zjistil, že státní orgány na ochranu ústavy informovaly o snahách pravicových extremistů využít protesty zemědělců pro své cíle. Informace z celého Německa však uváděly pouze to, že se demonstrací zúčastnily ojedinělé osoby tohoto typu. Podle jednomyslného názoru expertů však žádné známky infiltrace nebyly.
List dále konstatoval, že když se podíváte za hranice, rychle zjistíte, že podobné problémy se vyskytují i v jiných zemích. Ve Spojených státech amerických vyvolává obavy otázka zásobování potravinami. V rozhovoru pro deník Epoch Times přináší mezinárodně oceněný americký novinář Alex Newman poznatky ze svého výzkumu.
Alex Newman informuje o globálních cílech Agendy OSN pro udržitelný rozvoj 2030. V čele stojí Světové ekonomické fórum (WEF) a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Podle Alexe Newmana se však jedná o plány mezinárodní vedoucí skupiny s velkou ekonomickou, politickou a sociální mocí.
Podle investigativního novináře však v plánech na ovládnutí světové ekonomiky hrají klíčovou roli i globální potravinové řetězce. Alex Newman v této souvislosti připomněl „praktiky bývalých komunistických režimů, které zneužívaly potraviny jako nástroj moci, vytvářely nedostatek potravin a činily zemědělce závislými“.
Dnes, podle Alexe Newmana, nejde o nic menšího než o centralizaci světové ekonomiky. Aby se toho dosáhlo, je třeba zemědělství v různých zemích omezit a reorganizovat prostřednictvím environmentálních předpisů.
Bill Gates kdysi prohlásil: „Myslím, že všechny bohaté země by měly přejít na stoprocentní syntetické hovězí maso.“ Podle tohoto multimiliardáře by si lidé mohli zvyknout na rozdíl v chuti a ekologická přirážka by byla natolik mírná, „že byste mohli regulací změnit chování lidí nebo zcela změnit poptávku“.
Plány OSN v oblasti průmyslové výživy jdou však zřejmě ještě dál: Místo kuřecího, vepřového nebo hovězího masa budou brzy jako zdroj bílkovin používáni mravenci, mouční červi a další hmyz – v rámci boje proti globálnímu oteplování a nedostatku potravin. Jsou „zelené“ plány to správné pro budoucnost lidstva?
Vzhledem k výbušnosti těchto souvislostí vznikl dokument EpochTV Válka proti farmářům – budeme jíst brouky?, který Epoch Times, vzhledem k současné situaci protestů zemědělců v Německu, zdarma zpřístupňuje všem zájemcům.