Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Státní rozpočet se dál řítí do obrovského minusu. Přestože firmy a lidé už letos zaplatili na dani z příjmů o skoro 50 miliard korun víc, než se předpokládalo, stále to nestačí. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nyní přišel s plánem dalších úspor. Do konce léta chce škrtnout dalších 15 až 20 miliard korun.
Dovolená pro dohodáře, větší dohled nad řetězením dohod nebo vyšší odvody pro živnostníky. To jsou hlavní části chystaného vládního konsolidačního balíku a zákoníku práce, které se firmám nelíbí. „Změny dohod by dokonce u některých podnikatelů mohly vést k tomu, že budou své zaměstnance častěji platit načerno,“ řekla pro iDNES.cz Jana Jáčová, majitelka účetní firmy UOL.
Průměrný starobní důchod by měl, podle ministerstva práce a sociálních věcí, činit 20.700 korun. Po nové valorizaci se zvedne asi o 400 korun, což znamená, že na výplatu důchodů půjde ze státního rozpočtu 13 miliard korun. Poslanecká sněmovna v současné době projednává novelu zákona, která by měla růst důchodů přibrzdit. Lednové valorizace se ale prý, podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), nedotkne!
Článek byl odstraněn, protože se nepodařilo prokázat věrohodnost některých informací v něm obsažených.
Bohumír Dufek
Situace na realitním trhu se brzo překlopí do ekonomického kolapsu, jaký jsme v Česku nezažili třicet let, jak uvádí magazín newstream.cz ve svém analytickém článku. Podle něho to vyplývá z poznatků firem pohybujících se na trhu. Podle autora článku se ukazuje, že mnoho společností, především developerů, si před několika lety napůjčovalo v součtu miliardy korun za nízké úroky. Jenže dva roky se Česká republika pere s nejvyšší inflací v celé Evropské unii. Takzvaná „dobrá“ zpráva, která se objevila v médiích, že v České republice klesla po dvou letech inflace v červnu pod deset procent, na „pouhých“ 9,7 procenta, na tom nic nemění, uvádí se v článku.
Připravované rozšíření množství přesčasových hodin ve zdravotnictví zvýší již dnes vážný nedostatek personálu, a tím i zhorší dostupnost zdravotní péče, načež to ohrozí nejen zdraví přetížených zdravotníků, ale, ve svém důsledku, i zdraví a životy pacientů - to byla ústřední myšlenka, se kterou ve čtvrtek vystoupili na tiskové konferenci zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) a Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů (LOK-SČL), když informovali o tom, že po projednání a schválení dalšího zvýšení počtu přesčasových hodin lékařů a zdravotních sester v Poslanecké sněmovně, je tato otázka na programu plenárního jednání Senátu PČR.