Změny ve Strategickém plánu SZP povedou ke snížení objemu produkce potravin a tím k jejich zdražení!
Rozhovor s předsedou Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumírem Dufkem
Tempo vývozu obilí z Ukrajiny se snižuje kvůli nejistotě ohledně takzvané obilné dohody, jejíž platnost vyprší 18. května. Přepravní společnosti se totiž obávají, že dohoda přestane v okamžiku, kdy jejich loď bude na cestě, jak, podle zpravodajství týdeníku Zemědělec, upozornila agentura Reuters.
Světové ceny potravin se v dubnu, kvůli zdražení cukru a masa, poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Podle zpravodajství týdeníku Zemědělec to vyplývá z aktuální zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
Rozhovor s předsedou Odborového sdružení železničářů Martinem Malým
Rozhovor s místopředsedkyní OS zdravotnictví a sociální péče ČR Janou Hnykovou
Necelé čtyři miliony tun ukrajinského obilí, které původně mířily do severní Afriky, zahltily střední a východní Evropu. Zemědělský svaz ČR k tomu uvádí, že kvůli plným skladům v Polsku, Slovensku, Německu a dalších zemích nemají tuzemští zemědělci možnost odbytu.
Za méně, než tři měsíce začíná sklizeň, a hrozí, že evropští zemědělci nebudou mít kde uskladnit a komu prodat, a platí to i pro ty české. Proč je špatně, když ukrajinská pšenice, vejce nebo drůbeží maso končí v Evropě, a co to znamená pro zákazníky? Na tyto otázky odpověděl v rozhovoru pro deník Právo Agrární komory ČR Jan Doležal, což následně zveřejnila na svém webu Agrární komora ČR.